Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wzór Karty Postaci

Założysz tutaj własne Karty Postaci.

Wzór Karty Postaci

Postprzez Qulob » 13 wrz 2013, o 15:19

Karta Postaci

Obrazek

Karta Postaci to nieodłączna część każdego PBFa. W tym temacie znajdziesz odpowiednie wzory i wyjaśnienia, które pomogą zacząć ci przygodę z One Piece Adventure.

Zasady

  1. Zakazuje się tworzenia postaci na zapas.
  2. Użytkownik zaczyna maksymalnie z 6 osobami (KP) w swojej spółce. Minimalna ilość osób w takiej paczce jest równa 1. Po starcie gry limit ten nie obowiązuje.
  3. Na każdą osobę w załodze zakłada się oddzielną KP którą dodaje się w oddzielnym poście, lecz w tym samym temacie.
  4. W przypadku chęci nabycia nowego członka, w trakcie gry, należy dodać jego kartę postaci do działu Obsługi, a następnie, po zaakceptowaniu jej przez osobę upoważnioną i wykonaniu odpowiedniej przygody, będzie mogła dojść oficjalnie do załogi (jej karta zostanie przeniesiona do kartoteki).
  5. Kapitan może dowodzić maksymalnie 5 postaciami. Limit ten zwiększa się gdy postać przewodnia posiada umiejętność praktyczną zwaną "Dowodzeniem".

Wyjaśnienie Pól

Nazwa Tematu

Nazwa tematu powinna zawierać nazwę załogi.

Pierwszy Post

W pierwszym poście mogą znajdować się historie postaci (nieobowiązkowe), Jolly Roger (lub znak rozpoznawczy) i inne informacje związanie z całą załogą.

Informacje Ogólne

Archetyp:

Pirat: Piraci są to ludzie wyjęci spod prawa. Piratami nie są tylko osoby posiadające nagrody za głowę. Piraci głównie skupiają się na szukaniu skarbów, a ich głównym celem jest znalezienie wielkiego skarbu Gol D. Rogera choć nie jest to koniecznością. Niektórzy piraci mogą uznawać ten skarb za fikcję.

Łowca: Inaczej Łowcy Głów, Łowcy Piratów, Łowcy Nagród. Pomimo tego iż zwie się ich często Łowcami Piratów nie polują tylko na nich. Ogólnie czają się na ludzi posiadających nagrody za głowy co najczęściej jest ich utrzymaniem na życie. Nie są wyjęci spod prawa jak piraci, lecz nie muszą koniecznie robić wszystkiego w imię sprawiedliwości.

Marine: Marynarze to elitarna jednostka Światowego Rządu mająca za zadanie zlikwidowanie osób, które są wyjęte spod prawa oraz nie podlegają ich organizacji. Najczęściej zwalczają Piratów oraz Rebeliantów. Czasami Marines mogą zostać wezwani na specjalne zadania przez swoich przełożonych. Na start otrzymują Silver Den Den Mushi.

Rebeliant: Armia Rewolucjonistów to organizacja mająca za zadanie ustabilizowanie tego świata. Ich główna baza jest umiejscowiona w Baltigo, do której dotrzeć mogą tylko Rebelianci. Czasami Rebelianci mogą zostać wezwani na specjalne zadania przez swoich przełożonych. Buntują się przeciw działaniom Światowego Rządu. Po wpłynięciu na Grand Line otrzymują Eternal Pose na wyspę Baltigo gdzie znajduje się baza Rebeliantów.

Imię i Nazwisko: Imię i nazwisko postaci.

Przydomek: Ksywka postaci. Ma ona przedstawiać jakiś znak charakterystyczny w wyglądzie, charakterze lub działaniach postaci. Przydomki nie mogą się powtarzać.

Rasa: Rasa postaci. Temat ze spisem ras znajduje się tutaj.

Statek: Nazwa statku, na którym podróżuje postać. O tworzeniu statków tutaj zaś temat z kupnem statków znajdziesz tutaj.

Pozycja: pozycja postaci w załodze. Spis pozycji znajduje się tutaj.

Ranga: ranga postaci. Pole to dotyczy tylko Rebeliantów oraz Marines, jeżeli twoja postać posiada inny archetyp możesz bez wahania usunąć to pole. Spis rang znajduje się tutaj.

Cena za głowę: cena napisana na liście gończym postaci. Na start postać nie otrzymuje żadnej nagrody. Pole to dotyczy tylko Piratów oraz Rebeliantów, jeżeli twoja postać posiada inny archetyp możesz bez wahania usunąć to pole. Spis listów gończych znajdziesz tutaj.

Atrybuty i zdolności

Atrybuty: Pola odpowiadające za atrybuty postaci. Opisy danych atrybutów znajdują się tutaj zaś dokładny opis rozwoju postaci, czyli więcej o EP znajduje się tutaj. Niektóre rasy posiadają bonusy do danych atrybutów.

Zdolności: Pola odpowiadające za zdolności postaci. Są to różnego rodzaju Style Walki, Diabelskie Owoce, Umiejętności Praktyczne lub Haki. Możesz do woli dodawać i usuwać stąd pola. Limit zdolności jest równy 3. Do tego limitu nie wlicza się Haki. O Diabelskich Owocach tutaj zaś o ich tworzeniu tutaj. O Umiejętnościach Praktycznych tutaj. O Haki tutaj. Spis stylów walki znajdziesz tutaj zaś o tworzeniu własnych stylów walki tutaj.

Cechy Specjalne: Cechy specjalne pochodzące od danej rasy. Spis cech specjalnych można znaleźć tutaj.

Techniki

Spis technik postaci. O technikach tutaj.

Ekwipunek

Spis ekwipunku posiadanego przez postać. O tworzeniu własnego ekwipunku tutaj. Spis ekwipunku tutaj.

Charakterystyka

Wygląd: Opis wyglądu postaci (jeżeli posiadasz portret - opcjonalnie).

Osobowość: Opis charakteru postaci.

Notatki:

Inne informacje o postaci. Mogą to być chociażby statystyki cyborga przed zmianą w niego.

Co otrzymujesz na start?

  • 11 650 000 Beli;
  • 360 EP (punkty, które nie wydaliśmy na starcie, przepadają);

Należy pamiętać by utworzyć odpowiednie tematy w tych działach.

Kod Karty Postaci

Kod: Zaznacz cały
[kp]dowolna cyfra, słowo (ważne, aby nie powtarzało się w innych kartach postaci)[info][imgl][/imgl][b]Archetyp:[/b]
[b]Imię i Nazwisko:[/b]
[b]Przydomek:[/b]
[b]Rasa:[/b]
[b]Statek:[/b]
[b]Pozycja:[/b]
[b]Ranga:[/b]
[b]Cena za głowę:[/b][/info][skill][b]Siła:[/b]
[b]Szybkość:[/b]
[b]Wytrzymałość:[/b]
[b]Siła Woli:[/b]
[b]Percepcja:[/b]
[b]Inteligencja:[/b]

[b]Umiejętność Praktyczna:[/b]
[b]Styl Walki:[/b]
[b]Haki Obserwacji:[/b]
[b]Haki Uzbrojenia:[/b]
[b]Haki Królewskie:[/b]
 
[b]Cechy Specjalne:[/b][/skill][tech]spis technik[/tech][eq]ekwipunek[/eq][char][b]Wygląd:[/b]
[b]Osobowość:[/b][/char][note]notatki[/note][/kp]
Avatar użytkownika

Qulob
Administrator
 
Posty: 183
Dołączył(a): 20 sie 2013, o 11:15

Powrót do Obsługa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron